"Bir ömür bize yeter" basın tanıtımı..

Gülcan Altan,pop-caz hattındaki yolculuğunu üçüncü solo albümü Bir Ömür Bize Yeter ile sürdürüyor. Eğitimini aldığı klasik Türk musikisi çalışmalarının yanı sıra, 16’yı aşkın dilde söylediği geniş dünya müziği repertuarıyla uzun yıllardır adından söz ettiren, içine doğduğu Çerkes toplumunun yüzyıllardır söylenegelen şarkılarını gün yüzüne çıkartan sanatçı, Bir Ömür Bize Yeter’in müzikal kimliğini de bu sağlam temel üzerine kuruyor.

 

Bir Ömür Bize Yeter’in prodüktörlüğünü de üstlenen Gülcan Altan, albümde yer alan dokuz şarkının altısına söz ve müzik yazarı olarak da imza atıyor; aşkın çeşitli halleri için söylenen bu şarkıların içerdiği duygusal yoğunluk şarkı dinleme zevkinide yeniden dinleyiciye hatırlatıyor. Bir Ömür Bize Yeter’in aşkın en saf halini arayan duygu ikliminin yanındasanatçı, toplumsal konulardaki duyarlılığının da altını çiziyor.

 

Bir Ömür Bize Yeter albümünün önemli bir özelliği daha var: Gülcan Altan ve Vedat Sakman bu albüm için bir kez daha bir araya geldi. Bugüne kadar sürdürdükleri müzikal ortaklığın meyvesi bu kez iki Hayyam rubaisiyle,İç Şarabı ve Kuklalar’la özel bir çalışmaya dönüştü.

 

Bir Ömür Bize Yeter’in müzik yönetmeni, albümün tek enstrümantal parçasına ilham verenYeryüzünde Yedi Zaman’ın da bestecisi olanZafer Karayazgan.Davulda Cem Aksel, gitarlarda Murat Güner, Uğur Varol ve Murat Tanbay gibi müzik dünyasının yakından tanıdığı isimlerin yanı sıra birçok değerli müzisyen albüme katkıda bulundu.

 

Titiz bir çalışmanın sonucu olan Gülcan Altan’ın üçüncü solo çalışması Bir Ömür Bize Yeter, tüm müzik marketlerde ve dijital platformlarda dinleyicilerin beğenisine sunuluyor.