Albüm Adı: Gülümser "Vedat Sakman Şarkıları"
Albüm Yılı: 2008
Yapımcı: Ada Müzik
Prodüktör: Gülcan ALTAN
Satın Al

Gülcan Altan’ın Gülümser albümü 2008 yılında Ada Müzik’ten yayınlandı. “Nasıl bakarsan öyle görürsün” Her şey dışarıdan bakıldığında ne kadar kolay ya da ne kadar zor. Gülcan Altan’ın Gülümser albümünde yıllarını müziğe vermiş bir çok değerli müzisyenin emeği bir araya gelmiş. Emeği ,dostluğu, sevgiyi, saygıyı, paylaşmayı ve müziği yılların süzgecinden geçirmişler hep beraber. 60 – 70 dakikaya sığdırmışlar.
Şarkılar Vedat Sakman ‘dan… Hayatının en güzel anlarını dile getirdiği en kıymetlilerini Gülcan Altan’la paylaşmış Sakman. Gülcan Altan’ın nefesiyle dillenmiş şarkılar.
Uzun yıllar birlikte çalıştığı Vedat Sakman’ın şarkılarını kendi yorumuyla dinleyicilere sunan Gülcan Altan, müzik dünyasına yeni bir soluk getiriyor. .Şarkıların tümünün bestesi Vedat Sakman’a ait. Albümde yer alan “Yorulduk mu Güvercin” ile “ Muammalı Hummalı” isimli şarkıların sözleri usta tiyatrocu Ferhan Şensoy tarafından kaleme alınmış. “Ayrılık da Sevdaya Dahil’ in sözleri ise ünlü şairimiz Attila İlhan’a ait. “Akdeniz, Şarap ve Ayrılık’ şarkısında Gülcan Altan, Vedat Sakman ile düet yapıyor ve böylece yorumcuyla bestecinin eşsiz uyumunu sergiliyor. Grup Gündoğarken albümde vokalleri ile yer alıyorlar. Türkiye’nin en önemli müzisyenleri albümde hünerlerini sergiliyor.. Klavyede Emir Ersoy, gitarda Murat Güner, davulda Turgut Alp Bekoğlu, bas gitarda Yaşar Cenker Sarp, perküsyonda Ateş Öztürkmen ve Abbas Karacan, saksafonda Serdar Barçın, kavalda Turgay Güzelcan, neyde Nurullah Kanık, kanunda Tansel Sarı, udda Zafer Kahraman ve diğer vokallerde Banu Akın’la Gülşen Karanlık..
Hücum kayıt tekniği ile canlı olarak kaydedilen şarkıların düzenlemeleri albümde emeği geçen müzisyenler tarafından yapılmış.
“Bu bir rüyaydı. Kelimelere sığdırmakta zorlanacağım teşekkür duygularımı dinleyicinin beğenisiyle ifade edebileceğimi düşünüyorum.” diyor Altan.

Söz-Müzik: Vedat Sakman
Söz-Müzik:Vedat Sakman
Söz-Müzik:Vedat Sakman
Söz-Müzik:Vedat Sakman
Söz-Müzik: Vedat Sakman
Söz:Ferhan Şensoy Müzik: Vedat Sakman
Söz-Müzik: Vedat Sakman
Söz-Müzik: Vedat Sakman
Söz:Ferhan Şensoy Müzik: Vedat Sakman
Söz-Müzik: Vedat Sakman
Söz-Müzik: Vedat Sakman
Söz:Attila İlhan Müzik: Vedat Sakman
Serhan Şeşen,Vedat Sakman